بافت عکس روی فرش – بافت سفارشی عکس روی تابلو فرش دستباف و ماشینی

فهرست مطالب

خدا میدونه که بافت عکس روی فرش چقدر جذاب و دلنشینه، علاوه بر این که ریشه به ریشه بافته میشه و قیمت ارزونی داره، بسیار ارزشمند و هنرمندانه اجرا میشه. سبک منحصربه فردی که پیک کارپت در این نوع تابلوفرش ها پیاده میکنه، زیبایی کار را دوچندان میکنه...
بافت عکس

خلاصه کل مطلب در چندخط!

به طور کلی دو نوع بافت عکس روی فرش وجود داره

روش اول: بافت ماشینی روی فرش

 • مناسب برای کسانی که یه کار هنری و با ارزش میخوان
 • قیمت اون نسبت به دستباف خیلی خیلی پایین تر و نسبت به دو روش قبلی کمی بالاتر
 • یک هفته تا ۱۰ روز زمان دارند
 • با ده رنگ یا ده نخ به صورت ریشه به ریشه از روی نقشه توسط دستگاه بافته میشه

روش دوم: دستباف

 • مناسب برای کسانی که بین 6 تا 8 ماه زمان دارند
 • با تعرفه های بالای 8 میلیون مشکلی ندارن
 • میخوان یک کار بسیار با ارزش و اصیل ایرانی داشته باشن

در نظر بگیرید که در هر کدام از دو روش بافت عکس روی فرش ، با توجه به نوع نخ و چله ، و همچنین نوع و کیفیت بافت ، و حتی نوع طراحی و نقشه ، تعرفه های متفاوتی اعلام میشود.

روش بافت ماشینی با توجه به قیمت مناسب نسبت به دستباف ،  و بالا بودن ارزش هنری آن نسبت به سبک های چاپ روی فرش ، پیشنهاد اول ما هست، به شرطی که با بعضی از محدودیت های آن کنار بیاین.

مثلا در فرش های ماشینی به دلیل محدودیت رنگ، اگر از فاصله نزدیک به فرش نگاه کنید ، حالت ریشه ریشه بودن یا نقطه نقطه بودن آن کاملا به چشم میاد، اما وقتی از فاصله یک متری یا دومتری به آن نگاه کنید، کاملا مانند نقشه طراحی شده است.

همیشه به خاطر بسپارید، هیچ ارزانی ، بی دلیل نیست!

سفارش میدهم!

جهت ثبت سفارش چاپ عکس و بافت عکس روی تابلو فرش  میتونید از روش های زیر با همکاران ما ارتباط بر قرار کنید :

تماس تلفنی مستقیم:

 • ۰۹۱۳۳۶۰۵۴۵۶ 
 • ۰۳۱۵۵۴۳۱۳۳۱

واتساپ یا تلگرام :

 • ۰۹۱۳۳۶۰۵۴۵۶

انواع بافت عکس روی فرش

امروز قصد داریم که انواع بافت عکس روی فرش و تابلو فرش را با تمام جزئیات برای شما شرح دهیم و شما را برای ثبت یک سفارش بافت آگاهانه در سایت تخصصی piccarpet.com آماده کنیم.

بافت سفارشی عکس بر روی فرش فقط به 2 صورت انجام می‌گیرد:

 • بافت ماشینی عکس
 • بافت دستی عکس

اگر شما قصد تبدیل عکس به تابلو فرش را دارید، به غیر از بافت تصویر، راه‌های دیگری نیز وجود دارد که در لینک مربوطه می‌توانید آن‌ها را نیز مشاهده کنید ولی اگر هدفتان تنها بافت هست ما را در ادامه همراهی کنید.

اگر میخواین اطلاعاتی در مورد بافت ماشینی داشته باشید، میتونید این صفحه رو هم مطالعه کنید

پیش از هر چیز برای اینکه دید بهتری نسبت به بافت عکس پیدا کنید، نمونه‌ای از بافت سفارشی تابلو فرش را در فیلم زیر مشاهده کنید:

بافت دستباف نسبت به ماشینی تعداد رنگ های بیشتری داره ، اما گران تر و زمانبرتر از بافت ماشینی است.

اگر زمان کافی ندارید و در عین حال میخواین یک کار باارزش و هنری به عنوان هدیه به عزیز تقدیم کنید، پیشنهاد ما بافت ماشینه ، که میتونی دو تا از نمونه های اون رو اینجا ببنید .

بافت عکس روی فرش

بافت عکس روی فرش به سبک بافت ماشینی

بافت ماشینی عکس یکی از انواع بافت عکس روی فرش است که کاملا مانند بافت فرش‌های خانگی صورت می‌گیرد. به طور کلی بافت فرش ماشینی با ماشین آلات صنعتی مدرن و بسیار گران قیمت انجام می‌شود که دارای یک کامپیوتر هستند تا داده‌های مورد نظر را گرفته و به صورت اتوماتیک بافت را انجام دهند.

از جمله‌ی این دستگاه‌ها می‌توان دستگاه بافت شونهر (محصول تکنولوژی بافت آلمان) و انواع دستگاه‌های HCP (محصول تکنولوژی شرکت وندویل بلژیک) را نام برد.

بافت عکس سفارشی روی فرش

سفارش بافت عکس روی فرش به صورت ماشینی

برای بافت سفارشی تابلو فرش، 3 مرحله‌ی زیر باید طی شود:

 • مرحله‌ی اول در واقع تایید کارشناس و یا طراح ما خواهد بود؛ شما ابتدا باید عکس شخصی یا تصویر منظره‌ای که قصد دارید بافته بشود را برای کارشناس ما ارسال کنید تا مناسب بودن عکس برای بافت را تایید کند.
  • مناسب بودن در اینجا بیشتر به با کیفیت بودن عکس برمی‌گردد؛ پس تمام تلاش خود را بکنید تا یک عکس با کیفیت بگیرید و یا در بین عکس‌های موجودتان با کیفیت ترین را انتخاب و برای ما ارسال کنید.
 • حال که تصویر ارسالی شما مجوز بافت گرفت 😀 وارد مرحله‌ی دوم می‌شویم که در واقع تایید شما خواهد بود؛ عکس سفارشی باید توسط طراح به نقشه‌ی تابلو فرش تبدیل و برای شما ارسال گردد تا اینبار شما نقشه‌ی عکس را تایید کنید، در غیر اینصورت ایرادهای موجود را بفرمایید تا در نقشه اصلاح شوند.
  • همچنین در صورتی که قصد دارید پشت زمینه‌ی عکس تغییر کند و یا چهره‌ی شخص روتوش شود، حتما به طراح ما بگویید تا در صورت امکان این امر انجام پذیرد.
 • پس از تایید نقشه، سفارش شما وارد صف بافت می‌شود؛ بسته به تعداد سفارش‌ها، بافت عکس روی فرش بین 10 روز تا 15 روز طول خواهد کشید تا سفارش شما آماده و ارسال شود.
بافت عکس روی تابلو فرش

نکته: دقت داشته باشید که در حالت بافت عکس به صورت ماشینی، نباید انتظار داشته باشید که دقیقا عکس ارسالی شما بر روی فرش اجرا شود. چون در بافت ماشینی نهایتا از 10 رنگ استفاده می‌شود در حالیکه ممکن است عکس دیجیتال شما دارای 256 رنگ باشد.

دستگاه چگونه تابلوفرش سفارشی رو میبافد؟

پس از اینکه نقشه‌ی تابلو فرش آماده شد، از طریق رایانه‌ی دستگاه، نقشه را وارد کرده تا با توجه به پالت رنگبندی شرکت، “بافت عکس روی فرش” به صورت اتوماتیک شروع شود.

همواره این نکته را در نظر داشته باشید که دستگاه‌های جدید بافت فرش ماشینی، چه فرش و چه تابلو فرش را به صورت جفت و قرینه‌ی یکدیگر می‌بافند؛ پس عکس سفارشی شما نیز به صورت یک جفت تابلو فرش (که قرینه‌ی یکدیگر هستند) بافته و هر دو برای شما ارسال خواهد شد.

بافت عکس روی فرش به صورت جفت و قرینه

میتونید این مطلب رو هم برای تکمیل اطلاعات بخونید:

میتونید این مطلب رو هم برای تکمیل اطلاعات بخونید:

تبدیل عکس به تابلوفرش دستباف

در حالت دستباف ابتدا عکس سفارشی شما برای طراح و بافنده ارسال می‌شود تا نظر نهایی را برای بافت بدهند.

در صورت توافق نهایی بین هر دو طرف (بین سفارش دهنده و بافنده)، عکس توسط طراح به کدهای رنگی برای بافت تبدیل می‌شود و پس از آن رنگ‌های متناسب با عکس توسط رنگرزی آماده می‌گردد. این مرحله از تبدیل تصویر سفارشی به نقشه تا آماده شدن نخ رنگ برای بافت، زمانی در حدود 2 ماه طول خواهد کشید.

در مرحله‌ی دوم نقشه و رنگ‌های آماده تحویل بافنده می‌شود تا یک بافت هنرمندانه انجام گیرد. بافت تابلو فرش دستباف، دقت و صبر و حوصله‌ی بسیاری را می‌طلبد که هر کسی قادر به انجام این کار نمی‌باشد. مرحله‌ی بافت نیز بسته به سایز تابلو فرش از 2 ماه تا 6 ماه زمان نیاز خواهد داشت که بافت عکس روی آن به پایان برسد.

در نهایت پس از بافت تابلو فرش دستباف، به قسمت پرداخت تابلوفرش فرستاده می‌شود تا سطح رویی آن را کاملا صاف و یکدست نموده و برای ارسال آماده کند.

تبدیل عکس به تابلو فرش دستباف

بافت عکس روی فرش به صورت دستباف لوکس‌ترین، پرهزینه‌ترین و زمانبرترین نوع تبدیل عکس به فرش می‌باشد.

نوع بافت ماشینی روی فرش تعداد رنگ جنس نخ زمان تکمیل ارتفاع رنگ ابعاد
بافت ماشینی ده رنگ اکرلیک ۸ روز کامل بدون محدویت
دستباف نامحدود کرک و ابریشم 8 ماه کامل دارای محدودیت

موارد کاربرد سفارش بافت عکس روی فرش

بافت عکس شخصی به عنوان تابلو فرش چهره بیشتر برای هدیه و یا قدردانی و یادبود از اشخاص صورت می‌گیرد. شاید تصور این باشد که بافت سفارشی عکس فقط شامل عکس‌های شخصی از افراد خانواده، آشنایان و دوستان می‌شود ولی به غیر از بافت چهره کاربردهای دیگری نیز دارد که در زیر لیست شده است:

 • بافت تصویر سفارشی از یک منظره طبیعی که توسط خودتان عکس گرفته شده و یا از طریق جستجو در اینترنت یافته‌اید.
 • بافت تصاویر حیوانات خانگی و یا سایر حیوانات وحشی و اهلی که دوست دارید آن‌ها را به صورت فرش داشته باشید.
 • بافت اثرهای هنری شامل نقاشی‌های هنرمندان بزرگ و یا نقاشی‌های خودتان که دوست دارید همیشه ماندگار بماند.
 • بافت اشعار بزرگان و یا حتی اشعار خوتان که دوست دارید همواره به صورت قابی از تابلو فرش در دید شما باشد.
 • بافت تابلو فرش تبلیغاتی برای شرکت‌های دولتی و غیر دولتی
 • بافت آرم و لوگو
 • و سایر موارد

در واقع شما هر عکس و تصویری با هر موضوع و ایده‌ای را که مد نظر داشته باشید، قابلیت بافت دارند.

بافت تصویر سفارشی اسب به صورت تابلو فرش

جنس نخ های بافت ماشینی و دستباف

همه‌ی کارخانه‌های معتبر که فرش ماشینی را با تعداد شانه و تراکم بالا می‌بافند، بیشتر از جنس نخ اکریلیک استفاده می‌کنند که از انعطاف و نرمی خوبی برخوردار بوده و دوام بیشتری هم نسبت به دیگر جنس‌های نخ دارند. تقریبا تمام الیاف اکریلیک وارداتی می‌باشند و معروفترین آن‌ها الیاف ترک و یا بایر آلمان هستند.

اما در تابلو فرش دستباف از الیاف طبیعی نظیر پشم و ابریشم استفاده می‌گردد. انتخاب نخ برای بافت عکس به صورت دستباف به عهده‌ی سفارش دهنده خواهد بود که از بین 3 جنس نخ پشم، کرک و یا ابریشم هر کدام را که انتخاب بنماید، بافته می‌شود.

معمولا پشم ارزانترین و ابریشم گرانترین نوع نخ در تبدیل عکس به تابلو فرش دستباف می‌باشد.

بافت ماشینی عکس با جنس نخ اکریلیک

عکس های مناسب برای بافت تابلوفرش

در واقع همانطور که قبلا هم گفتیم هر عکس یا تصویری را می‌توان به صورت ماشینی و دستباف آماده کرد ولی اگر می‌خواهید که برای تابلو فرش چهره یک نتیجه‌ی عالی در بر داشته باشد حتما موارد زیر را در نظر بگیرید:

برای بافت عکس روی فرش چه مواردی مناسب نیستند؟

 • اگر در عکس شما تعداد افراد زیادی حضور دارند، بر اساس تجربه‌ی ما، بافت عکس برای آن نتیجه‌ی جالبی در بر نخواهد داشت.
 • اگر پس زمینه‌ی عکس شلوغ و یا اجزای غیر کاربردی و اضافه در پشت زمینه‌ی عکس باشد، باز هم بافت را پیشنهاد نمی‌کنیم یا حداقل از طراح بخواهید که پشت زمینه‌ی ساده‌ای را در نقشه‌ی نهایی آن قرار دهد.
 • تصاویری که دارای تعداد رنگ زیاد باشد، برای بافت مناسب نیستند چون در بافت نهایتا 10 رنگ در بافت به کار می‌رود.

شاید بپرسید حالا که در 3 مورد بالا، بافت عکس روی فرش پیشنهاد نمی‌شود پس برای تبدیل عکس سفارشی به تابلو فرش از چه راهی استفاده کنیم؟ قطعا بهترین راه چاپ عکس روی تابلو فرش خواهد بود که از لینک مربوطه می‌توانید اطلاعات کاملی از نحوه‌ی چاپ روی فرش به دست آورید.

برای بافت عکس روی فرش چه مواردی مناسب هستند؟

 • دقیقا بر عکس موارد بالا در اینجا صدق می‌کند:

  • هر چقدر تعداد رنگ موجود در عکس کمتر باشد و همچنین پس زمینه‌ی خلوت‌تری داشته باشد، برای بافت عکس روی فرش مناسب‌تر می‌باشد.
  • اگر در عکس سفارشی چهره‌ی یک یا دو نفر باشد، علاوه بر طراحی ساده‌تر نتیجه‌ی بهتری خواهد داشت.

  در نهایت اینکه اگر یک عکس پرتره از چهره‌ی کامل شخص و یا نیمرخ شخص با موهای افشان و ژولیده را برای بافت تصویر روی فرش بفرستید، می‌توان گفت که ایده آل‌ترین و بهترین نتیجه‌ی ممکن را برای یک تابلو فرش چهره هنری در بر خواهد داشت.

بافت عکس روی فرش به همراه نوشته

بالاخره کدام روش رو انتخاب کنم؟

ویژگی های هر دو روش بافت عکس روی فرش به تفصیل در بالا آمدو اینک خلاصه مطلب رو در جدول زیر میبینید:

نوع بافت ماشینی روی فرش تعداد رنگ جنس نخ زمان تکمیل ارتفاع رنگ ابعاد
بافت ماشینی ده رنگ اکرلیک ۸ روز کامل بدون محدویت
دستباف نامحدود کرک و ابریشم 8 ماه کامل دارای محدودیت

روش بافت ماشینی رو انتخاب کنید اگر:

 • اگر زمان کافی برای دستباف ندارید و میخواین در زودترین زمان ممکن آماده بشه
 • اگر میخواین یک کار هنری و با ارزش و دلنواز باشه
 • اگر  میخواین کمترین هزینه رو در بین روش های بافت عکس روی فرش برای شما در بر داشته باشه

روش دستباف رو انتخاب کنید اگر:

 • اگر زمان حدود ۶ تا ۸ ماه دارید
 • اگرکیفیت عکس شما خوب هست و مورد تایید طراحان پیک کارپت قرار گرفته است 
 • اگر هزینه بالا برای شما مسئله ای نیست
 • اگر میخواین محدودیت رنگ نداشته باشید و عین عکس روی فرش پیاده بشه 

سفارش میدهم!

جهت ثبت سفارش چاپ عکس روی فرش و بافت عکس روی تابلو فرش  میتونید از روش های زیر با همکاران ما ارتباط بر قرار کنید :

تماس تلفنی مستقیم:

 • ۰۹۱۳۳۶۰۵۴۵۶ 
 • ۰۳۱۵۵۴۳۱۳۳۱

واتساپ یا تلگرام :

 • ۰۹۱۳۳۶۰۵۴۵۶

خیلی دوست داریم بدونیم که آیا شما هم تا حالا تجربه اینکار رو داشتین؟ تا حالا سفارش بافت عکس روی فرش یا تابلوفرش رو دادین؟ توی کامنت ها برامون بنویسیدکه آیا راضی بودید یا نه؟ و این که در اون لحظه که تابلوفرش رو تقدیم عزیزتون کردید ،چه حس و حالی داشت؟

نظرات شما

5 پاسخ

 1. با سلام و عرض ادب
  سوال بنده اينه كه ميخوام يكي از اشعار خودمو به شكل تابلو فرش تقديم به عزيزي بكنم. سوال اول: آيا بايد كلا همه پروسه طراحي توسط خودم انجام بشه؟ اينكه خط نستعليق، طرح حاشيه و …
  بعد اينكه ميخوام به بهترين شكل و كيفيت ممكن اماده بشه و صرفا ابريشم خالص.
  تعداد ابيات بين ٧-٨ خواهد بود كه ابعاد تابلو حدودا ٥٠ سانت در ٧٠ سانت ميتونه باشه. ممكن هست يه برآورد اوليه قسمت بفرماييد.
  سپاسگذارم.
  جمالي

 2. سلام عکس تبدیل به تابلو فرش به ابعاد۵۰در۷۰ میخواستم با بهترین کیفیت جهت هدیه دادن قیمت

 3. با سلام و ادب
  احتراما خواهشمندم در صورت امکان لیست قیمت های بافت روی فرشهای ماشینی و دست بافت در ابعاد متفاوت را بفرمایید
  با تشکر محمد حسینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *