چاپ عکس روی تابلو فرش – چاپ کلاریس و چاپ سابلیمیشن

فهرست مطالب

چاپ عکس روی فرش، سورپرایزی تکرارنشدنی است. همه منتظر یک هدیه و یادبودی معمولی مثل همیشه هستند، اما زمانی که کادوی شما نمایان میشود، قند تو دلش آب میشه. چون داره تصویر زیبای خودش رو که روی یک تابلوفرش نقشه بسته میبینه ...

 
چاپ عکس روی تابلوفرش با چاپ حرارتی

عمق رنگ در چاپ حرارتی روی فرش

در حالت سابلیمیشن، چاپ عکس روی فرش به صورت سطحی می‌باشد و فقط یک لایه‌ی رنگی روی فرش را در برمی‌گیرد؛ به همین دلیل وقتی روی فرش دست می‌کشید، لایه‌های زیرین سطح فرش و در بین الیاف آن، به صورت خام (سفید رنگ یا کرم رنگ) دیده خواهد شد.

نکته: با توجه به اینکه در چاپ حرارتی فقط یک لایه‌ی سطحی بر روی فرش چاپ می‌شود در نتیجه پشت تابلو فرش خالی و سفید باقی می‌ماند که گروه piccarpet برای رفع این مشکل یک چاپ قرینه هم در پشت تابلوفرش می‌زند تا مانند تابلو فرش‌های بافتی به نظر برسد.

توجه: به این نکته دقت داشته باشید که چاپ سابلیمیشن، یک چاپ سطحی بر روی فرش خام سفید رنگ یا کرم رنگ هست که فقط لایه‌ی رویی فرش را در برمی‌گیرد و باالطبع وقتی روی تابلو فرش دست می‌کشید، نخ‌های خام سفید رنگ یا کرم رنگ در زیر لایه‌ی رنگی کاملا مشهود خواهد بود که این امر اجتناب ناپذیر می‌باشد. 

در زیر نمونه فیلم گرفته شده از چاپ روی فرش به صورت سابلیمیشن قرار داده شده است:

البته ما فرش‌های تراکم بالاتر رو انتخاب میکنیم تا ریشه‌های فرش به راحتی کنار نرود، در فیلم زیر یک فرش تراکم پایین رو قرار دادیم تا منظور را به خوبی درک کنید.

همانطور که در این فیلم مشاهده کردید و قبلا نیز به آن اشاره شده بود، هنگامی که روی این نوع تابلوفرش دست می‌کشید، سفیدی لایه‌های زیرین فرش مشهود خواهد بود.

 

دقت داشته باشید که در روش چاپ عکس روی تابلو فرش دقیقا عکس شما روی آن چاپ می‌شود و مانند بافت نیست که عکس شما به حالت نقطه نقطه دیده شود؛ فقط بسته به نور عکس ممکن است کار نهایی مقداری کم رنگ یا مات به نظر برسد.

میتونید این مطلب رو هم برای تکمیل اطلاعات بخونید:

میتونید این مطلب رو هم برای تکمیل اطلاعات بخونید:

چاپ عکس روی فرش به روش کلاریس

چاپ کلاریس مدرنترین نوع چاپ بر روی تابلو فرش ماشینی می‌باشد که در این حالت به صورت جوهرافشان، چاپ مستقیما روی فرش انجام می‌گیرد (بر خلاف چاپ سابلیمیشن که ابتدا باید روی کاغذ مخصوص چاپ شود و سپس چاپ روی فرش انجام گردد).

در چاپ کلاریس هیچگونه محدودیت رنگی وجود ندارد و عینا رنگ‌های عکس به صورت دیجیتال روی فرش چاپ می‌شود که فقط بسته به کیفیت عکس ممکن است که نتیجه‌ی نهایی کار کمی مات و یا قدری به رنگ سرخ به نظر برسد.

در ادامه همه‌ی خصوصیات فنی چاپ روی فرش کلاریس را بررسی کرده‌ایم.

چاپ کلاریس عکس روی تابلو فرش

عمق رنگ در چاپ عکس روی فرش به روش کلاریس

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که وقتی چاپ عکس روی فرش انجام می‌شود، رنگ تا چه عمقی از ریشه‌های تابلوفرش را در بر می‌گیرد؟ در چاپ کلاریس تقریبا تا انتهای الیاف فرش، رنگ نفوذ کرده به طوری که در پشت فرش هم رنگ تثبیت می‌شود و مانند فرش بافتی به نظر می‌رسد.

انواع سایزهای مختلف فرش کلاریس

با وجود اینکه تابلو فرش‌ها دارای اندازه‌های استانداردی هستند ولی در چاپ کلاریس روی فرش، هر سایزی را که تصور کنید قابل چاپ و تولید می‌باشد؛ از اندازه‌ی 20 سانتیمتر در 30 سانتیمتر بگیرید تا یک فرش 12 متری!!!

مدت زمان چاپ عکس روی تابلوفرش

در واقع پس از اینکه طرح و یا عکس سفارشی شما تایید نهایی گردید، وارد صف بافت و چاپ می‌شود که بسته به شلوغی صف سفارش‌ها، بین 20تا 30 روز طول خواهد کشید تا تابلو فرش چاپی آماده و ارسال گردد.

 
نمونه‌ای دیگر از تبدیل عکس به فرش از طریق چاپ کلاریس

جنس نخ،تعداد شانه و تراکم

معمولا تعداد شانه و تراکم در چاپ فرش‌های کلاریس بالا هست؛ تعداد شانه‌ی این نوع از فرش‌ها برابر با 1200 شانه و میزان تراکم آن نیز 3000 می‌باشد؛

جنس نخ تابلو فرش کلاریس نیز با سایر تابلوفرش‌های بافتی متفاوت بوده و دارای جنس نخ پلی اوژن است. این نوع از الیاف ضد حساسیت بوده که انعطاف پذیری و نرمی خاصی دارد.

نکته: دقت داشته باشید که در چاپ کلاریس فقط لایه‌ی سطحی تابلو فرش چهره رنگ نمی‌گیرد بلکه به گونه‌ای رنگ بر روی فرش تثبیت می‌شود که پشت فرش هم رنگی شده و کاملا شبیه به فرش و تابلوفرش بافتی به نظر می‌رسد؛ اما در حالت قبلی یعنی چاپ سابلیمیشن باید یک چاپ قرینه هم در پشت تابلو فرش صورت بگیرد تا مانند فرش‌های بافتی به نظر برسد.

در ادامه یک نمونه فیلم کوتاه از چاپ عکس روی فرش به صورت لیزری یا همان کلاریس برای شما آماده شده است.

شاید ذهنیت شما از هر نوع چاپی، یک چاپ سطحی باشد که فقط لایه‌ی رویی آن جسم را می‌گیرد ولی در چاپ کلاریس اینگونه نیست و تا انتهای نخ بافته شده، رنگی می‌شود به گونه‌ای که حتی از پشت فرش هم کاملا پیدا خواهد بود.

نمونه کارهای بیشتر میخواین؟!

ما در اینجا نمونه هایی رو از هر روش براتون گذاشتیم، اما برای گذاشتن همه نمونه کارها محدودیت داریم و همچنین قابلیت آپدیت دائمی نداریم، بنابراین اگر میخواین نمونه کارهای کامل و جدید رو ببینید، بهتره یکی از شبکه‌های اجتماعی ما رو دنبال کنید.

آیا قابل شستشو هستند؟

شاید کمتر کسی از چاپ عکس روی فرش مطلع باشد و با شنیدن این موضوع، اولین سوالی که به ذهن خطور می‌کند این است که آیا چاپ عکس روی فرش بعد از مدتی از بین نمی‌رود؟

در چند سال گذشته تکنولوژی انواع مختلف چاپ با رشد چشمگیری روبرو بوده به گونه‌ای که چاپ بر روی انواع سطوح مسطح و همچنین سطوح غیر مسطح (دارای پستی و بلندی) به بهترین شکل ممکن صورت می‌گیرد؛

 

از جمله‌ی این موارد می‌توان به چاپ روی اجسام سختی چون انواع سنگ، سرامیک، کاشی، چوب، ام دی اف، کریستال، شیشه، انواع فلزات اشاره کرد و همچنین اجسام انعطاف پذیری مثل چاپ عکس روی تابلو فرش، پرده، پارچه و سایر موارد از این قبیل را نام برد.

در رابطه با تبدیل عکس به تابلو فرش، به غیر از بافت عکس، امروزه چاپ روی فرش به دلیل سرعت بالای آن و همچنین طبیعی بودن نتیجه‌ی کار نهایی بسیار متداول شده که انواع آن را در ادامه توضیح می‌دهیم.

حال به سوال اول صفحه برمی‌گردیم که آیا در چاپ عکس روی تابلو فرش، رنگ‌های فرش بعد از مدتی پاک نخواهند شد؟ همانطور که در توضیحات خواندید، این نوع از چاپ‌ها با دستگاه‌های مخصوص و همچنین با رنگ‌های درجه 1 صورت می‌گیرد و کاملا بر روی فرش تثبیت می‌شوند به طوری که حتی با مواد شوینده‌ای نظیر شامپو فرش هم از بین نمی‌روند.

بالاخره کدام روش رو انتخاب کنم؟

چاپ عکس روی فرش با سابلیمیشن یا کلاریس؟

همانطور که خصوصیات فنی این دو نوع روش چاپ عکس روی فرش در بالا تشریح شده است، در زیر یک جدولی آورده شده که به تفکیک ویژگی های هر کدام رو به تصویر کشیده است.

نوع چاپ روی فرش تعداد رنگ جنس نخ زمان تکمیل ارتفاع رنگ ابعاد
چاپ عکس روی تابلوفرش کلاریس نامحدود پلی اوژن 14 روز عمقی بدون محدویت
چاپ عکس روی فرش سابلیمیشن نامحدود فیلامنت 3 روز سطحی دارای محدودیت

روش چاپ سابلیمیشن روی فرش رو انتخاب کنید اگر:

 • اگر زمان کافی برای چاپ عکس روی فرش ندارید و میخواین در زودترین زمان ممکن آماده بشه
 • اگر میخواین عین کیفیت عکس شما روی فرش پیاده بشه و در واقع با عکس اصلی و تایید شده شما مو نزنه
 • اگر  میخواین کمترین هزینه رو برای شما در بر داشته باشه

روش چاپ کلاریس رو فرش رو انتخاب کنید اگر:

 • اگر زمان کافی حدود 20 تا 30 روز کاری دارید
 • اگرکیفیت عکس شما در حد آتلیه ای هست و مورد تایید طراحان پیک کارپت قرار گرفته است 
 • اگر میخواین هزینه ای بین چاپ سابلیمیشن و بافت ماشینی پرداخت کنید 
 • اگر میخواین رنگ روی فرش تا انتهای ریشه بره

 

سفارش میدهم!

جهت ثبت سفارش چاپ عکس روی فرش و بافت عکس روی تابلو فرش  میتونید از روش های زیر با همکاران ما ارتباط بر قرار کنید :

تماس تلفنی مستقیم:

 • ۰۹۱۳۳۶۰۵۴۵۶ 
 • ۰۳۱۵۵۴۳۱۳۳۱

واتساپ یا تلگرام :

 • ۰۹۱۳۳۶۰۵۴۵۶

خیلی دوست داریم بدونیم که آیا شما هم تا حالا تجربه اینکار رو داشتین؟ تا حالا سفارش چاپ عکس روی فرش یا تابلوفرش رو دادین؟ توی کامنت ها برامون بنویسیدکه آیا راضی بودید یا نه؟ و این که در اون لحظه که تابلوفرش رو تقدیم عزیزتون کردید ،چه حس و حالی داشت؟

خلاصه کل مطلب در چندخط!

به طور کلی دو نوع چاپ عکس روی فرش وجود داره

روش اول: چاپ روی فرش به سبک سابلیمیشن

 • برای کسانی مفید هست که میخوان هدیه بدن
 • زود به دستشون برسه
 • دقیقا عین کیفیت عکس باشه
 • ضمانت شستشو داشته باشه

روش دوم: چاپ روی فرش به سبک کلاریس

 • برای کسانی مفید هست که یکماه زمان دارن
 • میخوان عین عکس روی فرش پیاده بشه 
 •  ضمانت شستشو داشته باشه

در نظر بگیرید که در هر کدام از دو روش ذکر شده ، با توجه به نوع نخ و فرش ، و همچنین نوع دستگاه و کیفیت چاپ ، و حتی نوع طراحی ، تعرفه های متفاوتی اعلام میشود.

به عنوان مثال، روش چاپ روی فرش به سبک سابلیمیشن ، هم روی فرش معمولی و هم فرش درجه یک قابل اجرا میباشد.

چاپ عکس روی فرش یا تابلو فرش، در حال حاضر به خاطر تنوع در قیمت و کیفیت ، گزینه مناسبی برای هدیه دادن هست.علاوه بر این که با توجه به بودجه خود میتونید یک گزینه مناسب رو انتخاب کنید ، نوع کیفیت هم قابل انتخاب خواهد بود.در کل چاپ عکس شخصی روی تابلوفرش یک هدیه شیک و زیبا است.

همیشه به خاطر بسپارید، هیچ ارزانی ، بی دلیل نیست!

چاپ عکس روی فرش به سبک سابلیمشن یا حرارتی ، جزو پرفروش ترین هاست، علاوه بر این که عین کیفیت عکس روی فرش پیاده میشه ، بسیار شفاف و زنده تر به نظر میرسه و  حس یک فرش بدون محدودیت رنگ رو القا میکنه.

سفارش میدهم!

جهت ثبت سفارش چاپ عکس و بافت عکس روی تابلو فرش  میتونید از روش های زیر با همکاران ما ارتباط بر قرار کنید :

تماس تلفنی مستقیم:

 • ۰۹۱۳۳۶۰۵۴۵۶ 
 • ۰۳۱۵۵۴۳۱۳۳۱

واتساپ یا تلگرام :

 • ۰۹۱۳۳۶۰۵۴۵۶

انواع چاپ عکس روی فرش

شاید برای شما عبارت “چاپ عکس روی فرش” قابل فهم باشه ، اما واقعیت اینه که برای تبدیل عکس به فرش یا تابلوفرش ، روش های مختلفی وجود داره و هر کدام مزایا و معایب خاص خودشون رو دارن. ما در این مقاله به صورت اختصاصی در مورد چاپ روی فرش صحبت میکنیم ، اگر دوست دارین در مورد سایر روش ها هم اطلاعاتی داشته باشید ، مقاله انواع تبدیل عکس به فرش رو هم مطالعه کنید.

این روش در سایر کشورها هم مورد استقبال قرار گرفته، مثلا در سایت علی بابا میتونید بعضی از مواردی که برای فروش گذاشته شده رو مشاهده کنید.

در حال حاضر پیک کارپت ۲ روش رایج برای چاپ عکس روی فرش داره و هر روش دارای مزایا و معایبی می‌باشد که در ادامه مشاهده خواهید کرد:

چاپ عکس روی تابلو فرش شامل چاپ کلاریس و چاپ سابلیمیشن

چاپ روی فرش روش اگر به سبک سابلیمیشن یا حرارتی اجرا بشه ، شفاف تر و زنده تر اما به صورت سطحی و با ضمانت شستشو اجرا خواهدشد .

اما سبک کلاریس کمی مات تر ولی به صورت عمقی و با ضمانت شستشو اجرا خواهد شد.

تبدیل عکس به تابلو فرش

چاپ سابلیمیشن

photo 2019 07 15 20 58 55 300300

چاپ کلاریس

چاپ عکس روی فرش به روش سابلیمیشن​

چاپ حرارتی سابلیمیشن سریعترین حالت چاپ عکس روی فرش می‌باشد؛

در چاپ سابلیمیشن ابتدا عکس سفارشی با پرینترهای مخصوص (کلندر) روی کاغذ روغنی مخصوص چاپ می‌شود و این کاغذ بر روی فرش سفید و خام که از پیش بافته شده است در دستگاه سابلیمیشن قرار می‌گیرد.

در نهایت دستگاه با پرس و به صورت حرارتی ظرف مدت کوتاهی رنگ کاغذ را به تابلو فرش منتقل کرده و تثبیت می‌کند (که این مدت زمان ممکن است بسته به جنس نخ تابلوفرش، از چند ثانیه تا چند دقیقه به طول انجامد.)

چاپ سابلیمیشن عکس روی تابلو فرش

انواع جنس نخ تابلو فرش در چاپ سابلیمیشن

جنس نخ تابلوفرش ماشینی در هنگام چاپ عکس روی فرش موضوع مهمی است زیرا برای هر نوع جنس الیافی، مدت زمان پرس و حرارت متفاوت خواهد بود که این مدت زمان بر اساس تجربه‌ی کاری مشخص می‌شود.

انواع این الیاف را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

تابلوفرش با جنس نخ اکرلیک

الیاف اکریلیک که به آن پشم مصنوعی هم گفته می‌شود نرم و منعطف می‌باشد و اگر هیت ست شده نباشد احتمالا دارای کمی پرز اولیه خواهد بود.

معمولا تابلو فرش‌های خام با جنس نخ اکریلیک، 1200 شانه و کرم رنگ هستند و وقتی چاپ روی فرش اکریلیک صورت می‌گیرد، تابلوفرش چهره قدری مات و یا کم رنگ‌تر نسبت به عکس اصلی به نظر می‌رسد.

تابلوفرش با جنس نخ فیلامنت و پلی استر

نخ فیلامنت و پلی استر از جمله الیاف مصنوعی هستند که خواصی تقریبا شبیه به هم دارند و به آن‌ها ابریشم مصنوعی هم گفته می‌شود.

اکثر تابلو فرش‌های خام با جنس نخ فیلامنت و پلی استر، 1000 شانه و سفید رنگ هستند و وقتی چاپ عکس روی فرش فیلامنت صورت می‌گیرد، نتیجه‌ی کار روشن و قدری براق به نظر می‌رسد.

باالطبع این نوع فرش‌ها نرمی و انعطاف جنس اکریلیک را ندارند.

 
چاپ عکس روی تابلوفرش با چاپ حرارتی

عمق رنگ در چاپ حرارتی روی فرش

در حالت سابلیمیشن، چاپ عکس روی فرش به صورت سطحی می‌باشد و فقط یک لایه‌ی رنگی روی فرش را در برمی‌گیرد؛ به همین دلیل وقتی روی فرش دست می‌کشید، لایه‌های زیرین سطح فرش و در بین الیاف آن، به صورت خام (سفید رنگ یا کرم رنگ) دیده خواهد شد.

نکته: با توجه به اینکه در چاپ حرارتی فقط یک لایه‌ی سطحی بر روی فرش چاپ می‌شود در نتیجه پشت تابلو فرش خالی و سفید باقی می‌ماند که گروه piccarpet برای رفع این مشکل یک چاپ قرینه هم در پشت تابلوفرش می‌زند تا مانند تابلو فرش‌های بافتی به نظر برسد.

توجه: به این نکته دقت داشته باشید که چاپ سابلیمیشن، یک چاپ سطحی بر روی فرش خام سفید رنگ یا کرم رنگ هست که فقط لایه‌ی رویی فرش را در برمی‌گیرد و باالطبع وقتی روی تابلو فرش دست می‌کشید، نخ‌های خام سفید رنگ یا کرم رنگ در زیر لایه‌ی رنگی کاملا مشهود خواهد بود که این امر اجتناب ناپذیر می‌باشد. 

در زیر نمونه فیلم گرفته شده از چاپ روی فرش به صورت سابلیمیشن قرار داده شده است:

البته ما فرش‌های تراکم بالاتر رو انتخاب میکنیم تا ریشه‌های فرش به راحتی کنار نرود، در فیلم زیر یک فرش تراکم پایین رو قرار دادیم تا منظور را به خوبی درک کنید.

همانطور که در این فیلم مشاهده کردید و قبلا نیز به آن اشاره شده بود، هنگامی که روی این نوع تابلوفرش دست می‌کشید، سفیدی لایه‌های زیرین فرش مشهود خواهد بود.

 

دقت داشته باشید که در روش چاپ عکس روی تابلو فرش دقیقا عکس شما روی آن چاپ می‌شود و مانند بافت نیست که عکس شما به حالت نقطه نقطه دیده شود؛ فقط بسته به نور عکس ممکن است کار نهایی مقداری کم رنگ یا مات به نظر برسد.

میتونید این مطلب رو هم برای تکمیل اطلاعات بخونید:

میتونید این مطلب رو هم برای تکمیل اطلاعات بخونید:

چاپ عکس روی فرش به روش کلاریس

چاپ کلاریس مدرنترین نوع چاپ بر روی تابلو فرش ماشینی می‌باشد که در این حالت به صورت جوهرافشان، چاپ مستقیما روی فرش انجام می‌گیرد (بر خلاف چاپ سابلیمیشن که ابتدا باید روی کاغذ مخصوص چاپ شود و سپس چاپ روی فرش انجام گردد).

در چاپ کلاریس هیچگونه محدودیت رنگی وجود ندارد و عینا رنگ‌های عکس به صورت دیجیتال روی فرش چاپ می‌شود که فقط بسته به کیفیت عکس ممکن است که نتیجه‌ی نهایی کار کمی مات و یا قدری به رنگ سرخ به نظر برسد.

در ادامه همه‌ی خصوصیات فنی چاپ روی فرش کلاریس را بررسی کرده‌ایم.

چاپ کلاریس عکس روی تابلو فرش

عمق رنگ در چاپ عکس روی فرش به روش کلاریس

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که وقتی چاپ عکس روی فرش انجام می‌شود، رنگ تا چه عمقی از ریشه‌های تابلوفرش را در بر می‌گیرد؟ در چاپ کلاریس تقریبا تا انتهای الیاف فرش، رنگ نفوذ کرده به طوری که در پشت فرش هم رنگ تثبیت می‌شود و مانند فرش بافتی به نظر می‌رسد.

انواع سایزهای مختلف فرش کلاریس

با وجود اینکه تابلو فرش‌ها دارای اندازه‌های استانداردی هستند ولی در چاپ کلاریس روی فرش، هر سایزی را که تصور کنید قابل چاپ و تولید می‌باشد؛ از اندازه‌ی 20 سانتیمتر در 30 سانتیمتر بگیرید تا یک فرش 12 متری!!!

مدت زمان چاپ عکس روی تابلوفرش

در واقع پس از اینکه طرح و یا عکس سفارشی شما تایید نهایی گردید، وارد صف بافت و چاپ می‌شود که بسته به شلوغی صف سفارش‌ها، بین 20تا 30 روز طول خواهد کشید تا تابلو فرش چاپی آماده و ارسال گردد.

 
نمونه‌ای دیگر از تبدیل عکس به فرش از طریق چاپ کلاریس

جنس نخ،تعداد شانه و تراکم

معمولا تعداد شانه و تراکم در چاپ فرش‌های کلاریس بالا هست؛ تعداد شانه‌ی این نوع از فرش‌ها برابر با 1200 شانه و میزان تراکم آن نیز 3000 می‌باشد؛

جنس نخ تابلو فرش کلاریس نیز با سایر تابلوفرش‌های بافتی متفاوت بوده و دارای جنس نخ پلی اوژن است. این نوع از الیاف ضد حساسیت بوده که انعطاف پذیری و نرمی خاصی دارد.

نکته: دقت داشته باشید که در چاپ کلاریس فقط لایه‌ی سطحی تابلو فرش چهره رنگ نمی‌گیرد بلکه به گونه‌ای رنگ بر روی فرش تثبیت می‌شود که پشت فرش هم رنگی شده و کاملا شبیه به فرش و تابلوفرش بافتی به نظر می‌رسد؛ اما در حالت قبلی یعنی چاپ سابلیمیشن باید یک چاپ قرینه هم در پشت تابلو فرش صورت بگیرد تا مانند فرش‌های بافتی به نظر برسد.

در ادامه یک نمونه فیلم کوتاه از چاپ عکس روی فرش به صورت لیزری یا همان کلاریس برای شما آماده شده است.

شاید ذهنیت شما از هر نوع چاپی، یک چاپ سطحی باشد که فقط لایه‌ی رویی آن جسم را می‌گیرد ولی در چاپ کلاریس اینگونه نیست و تا انتهای نخ بافته شده، رنگی می‌شود به گونه‌ای که حتی از پشت فرش هم کاملا پیدا خواهد بود.

نمونه کارهای بیشتر میخواین؟!

ما در اینجا نمونه هایی رو از هر روش براتون گذاشتیم، اما برای گذاشتن همه نمونه کارها محدودیت داریم و همچنین قابلیت آپدیت دائمی نداریم، بنابراین اگر میخواین نمونه کارهای کامل و جدید رو ببینید، بهتره یکی از شبکه‌های اجتماعی ما رو دنبال کنید.

آیا قابل شستشو هستند؟

شاید کمتر کسی از چاپ عکس روی فرش مطلع باشد و با شنیدن این موضوع، اولین سوالی که به ذهن خطور می‌کند این است که آیا چاپ عکس روی فرش بعد از مدتی از بین نمی‌رود؟

در چند سال گذشته تکنولوژی انواع مختلف چاپ با رشد چشمگیری روبرو بوده به گونه‌ای که چاپ بر روی انواع سطوح مسطح و همچنین سطوح غیر مسطح (دارای پستی و بلندی) به بهترین شکل ممکن صورت می‌گیرد؛

 

از جمله‌ی این موارد می‌توان به چاپ روی اجسام سختی چون انواع سنگ، سرامیک، کاشی، چوب، ام دی اف، کریستال، شیشه، انواع فلزات اشاره کرد و همچنین اجسام انعطاف پذیری مثل چاپ عکس روی تابلو فرش، پرده، پارچه و سایر موارد از این قبیل را نام برد.

در رابطه با تبدیل عکس به تابلو فرش، به غیر از بافت عکس، امروزه چاپ روی فرش به دلیل سرعت بالای آن و همچنین طبیعی بودن نتیجه‌ی کار نهایی بسیار متداول شده که انواع آن را در ادامه توضیح می‌دهیم.

حال به سوال اول صفحه برمی‌گردیم که آیا در چاپ عکس روی تابلو فرش، رنگ‌های فرش بعد از مدتی پاک نخواهند شد؟ همانطور که در توضیحات خواندید، این نوع از چاپ‌ها با دستگاه‌های مخصوص و همچنین با رنگ‌های درجه 1 صورت می‌گیرد و کاملا بر روی فرش تثبیت می‌شوند به طوری که حتی با مواد شوینده‌ای نظیر شامپو فرش هم از بین نمی‌روند.

بالاخره کدام روش رو انتخاب کنم؟

چاپ عکس روی فرش با سابلیمیشن یا کلاریس؟

همانطور که خصوصیات فنی این دو نوع روش چاپ عکس روی فرش در بالا تشریح شده است، در زیر یک جدولی آورده شده که به تفکیک ویژگی های هر کدام رو به تصویر کشیده است.

نوع چاپ روی فرش تعداد رنگ جنس نخ زمان تکمیل ارتفاع رنگ ابعاد
چاپ عکس روی تابلوفرش کلاریس نامحدود پلی اوژن 14 روز عمقی بدون محدویت
چاپ عکس روی فرش سابلیمیشن نامحدود فیلامنت 3 روز سطحی دارای محدودیت

روش چاپ سابلیمیشن روی فرش رو انتخاب کنید اگر:

 • اگر زمان کافی برای چاپ عکس روی فرش ندارید و میخواین در زودترین زمان ممکن آماده بشه
 • اگر میخواین عین کیفیت عکس شما روی فرش پیاده بشه و در واقع با عکس اصلی و تایید شده شما مو نزنه
 • اگر  میخواین کمترین هزینه رو برای شما در بر داشته باشه

روش چاپ کلاریس رو فرش رو انتخاب کنید اگر:

 • اگر زمان کافی حدود 20 تا 30 روز کاری دارید
 • اگرکیفیت عکس شما در حد آتلیه ای هست و مورد تایید طراحان پیک کارپت قرار گرفته است 
 • اگر میخواین هزینه ای بین چاپ سابلیمیشن و بافت ماشینی پرداخت کنید 
 • اگر میخواین رنگ روی فرش تا انتهای ریشه بره

 

سفارش میدهم!

جهت ثبت سفارش چاپ عکس روی فرش و بافت عکس روی تابلو فرش  میتونید از روش های زیر با همکاران ما ارتباط بر قرار کنید :

تماس تلفنی مستقیم:

 • ۰۹۱۳۳۶۰۵۴۵۶ 
 • ۰۳۱۵۵۴۳۱۳۳۱

واتساپ یا تلگرام :

 • ۰۹۱۳۳۶۰۵۴۵۶

خیلی دوست داریم بدونیم که آیا شما هم تا حالا تجربه اینکار رو داشتین؟ تا حالا سفارش چاپ عکس روی فرش یا تابلوفرش رو دادین؟ توی کامنت ها برامون بنویسیدکه آیا راضی بودید یا نه؟ و این که در اون لحظه که تابلوفرش رو تقدیم عزیزتون کردید ،چه حس و حالی داشت؟

نظرات شما

یک پاسخ

 1. من خودم هم چاپ عکس روی فرش رو امتحان کردم و هم بافت ماشینی عکس، به نظرم همین چاپ خیلی طبیعی تر درمیاد؛ اگر کیفیت عکس هم بالا باشه که دیگه محشر میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.