۰۹۱۳۳۶۰۵۴۵۶

تبدیل عکس به تابلو فرش چهره

تبدیل عکس به تابلو فرش همانطور که در نمودار ساده‌ی زیر به خوبی نشان داده شده است، با 4 روش کلی صورت می‌گیرد:

تبدیل عکس به تابلو فرش چهره
4 روش کلی تبدیل عکس فرش
سوالی دارید؟ از ما بپرسید…
نمونه کارهای بیشتر؟! ببینید…

4 نمونه از انواع روش‌های تبدیل عکس به تابلو فرش

در زیر یک نمونه از هر چهار مورد تبدیل تصویر سفارشی به تابلوفرش رو می‌تونید مشاهده کنید:

تبدیل عکس به تابلو فرش
چاپ سابلیمیشن (پرسی – حرارتی)
تبدیل عکس به فرش
چاپ کلاریس (چاپ عمقی)
تبدیل عکس به فرش ماشینی
تبدیل عکس به فرش ماشینی
تبدیل عکس به تابلوفرش دستباف
تبدیل عکس به تابلو فرش دستباف

در ادامه هر یک از 4 روش فوق، شامل نحوه‌ی تولید و زمان آماده شدن تابلو فرش چهره، مفصلا توضیح داده شده است:

تبدیل عکس به تابلو فرش به صورت بافت عکس از روی نقشه

بافت عکس از روی نقشه هم به صورت دستباف و هم به صورت ماشینی صورت می‌گیرد.

بافت ماشینی عکس

بافت عکس به صورت ماشینی توسط دستگاه‌های کامپیوتری و بروز نظیر HCP، HCI و شونهر که بر اساس تکنولوژی‌های مدرن بافت آلمان و بلژیک می‌باشند، صورت می‌پذیرد.

تبدیل عکس به تابلو فرش چهره با بافت ماشینی عکس
تبدیل عکس به تابلو فرش (بافت ماشینی)

در حالت ماشینی، عکس شما توسط طراح با توجه به پالت رنگبندی شرکت (8 رنگ یا 10 رنگ) تبدیل به نقشه‌ی کامپیوتری شده و از طریق رایانه‌ی دستگاه، اطلاعات نقشه به ماشین بافت منتقل گردیده و به صورت خاب زیر و رو شروع به بافت می‌کند. به طور کلی برای تبدیل عکس به تابلو فرش سفارشی باید مراحل زیر طی شود:

 1. گام اول: شما عکس خود را از صفحه‌ی تماس با ما از طریق تلگرام، واتساپ و یا ایمیل، برای ما ارسال می‌کنید تا کیفیت عکس شخصی و یا سفارشی شما مورد بررسی کارشناسان و طراحان ما قرار بگیرد.
 2. گام دوم: پس از تایید کیفیت عکس، در صورت درخواست مشتری، توسط طراح ما اصلاحات جزیی روی عکس و همینطور پس زمینه‌ی تصویر صورت می‌گیرد و آن را با توجه به پالت رنگبندی و تعداد شانه و تراکم دستگاه، به نقشه‌ی آماده‌ی بافت تبدیل می‌کند.
 3. گام سوم: هنگامی که نقشه‌ی تابلو فرش آماده شد، برای مشتری ارسال می‌گردد تا تغییرات انجام شده روی عکس و همچنین نقشه‌ی نهایی را تایید کند.
 4. گام چهارم: با تایید نهایی، بلافاصله تابلو فرش سفارشی شما وارد صف بافت فرش ماشینی می‌شود. بسته به تعداد سفارش‌ها در صف بافت، حدود یک هفته تا 15 روز طول خواهد کشید تا بافت و پرداخت تابلوفرش انجام گیرد.
 5. گام پنجم: در آخر پس از تکمیل تابلو فرش ماشینی، در صورتی که نیاز داشته باشید می‌توانید با انتخاب یکی از قاب‌های موجود در سایت، تابلوفرش خود را به صورت قاب شده تحویل بگیرید.
بافت عکس به صورت جفتی و قرینه
بافت عکس به صورت جفتی و قرینه
نکته: دقت داشته باشید در حالت بافت ماشینی، وقتی اطلاعات یک نقشه به دستگاه وارد می‌شود، به صورت اتوماتیک دو عدد تابلو فرش به قرینه‌ی یکدیگر بافته می‌شوند (که اصطلاحا به آن خاب زیر و رو گفته می‌شود)، و هر دو مورد برای شما ارسال خواهد شد.

تبدیل عکس به تابلو فرش دستباف

پروسه‌ی بافت دستی تابلو فرش چهره در مقایسه با دیگر روش‌های تبدیل عکس به فرش، بسیار زمانبر و پرهزینه می‌باشد.

در این حالت نقشه‌ی عکس باید به صورت کد رنگی تهیه شود و پس از آن باید نخ‌های رنگی متناسب با آن به وسیله‌ی رنگرزی آماده شود؛ همین تبدیل کد رنگی و آماده شدن نخ، حدودا 2 ماه طول می‌کشد.

تبدیل عکس به تابلو فرش دستباف
تبدیل عکس به تابلو فرش دستباف

پس از آماده شدن نخ، توسط یک بافنده (چه بافنده‌ی خانگی و چه بافنده‌ی کارگاهی)، بافت تابلو فرش دستباف آغاز می‌شود که در حدود 3 تا 4 ماه هم زمان برای بافت تابلوفرش نیاز خواهد بود.

چاپ عکس روی فرش و تابلو فرش

در چند سال اخیر که چاپ تصویر بر روی انواع سطوح نظیر پلکسی گلاس، چوب، MDF، قاب موبایل، سرامیک، سنگ، پرده و پارچه با استفاده از دستگاه‌های مدرن صورت می‌گیرد، چاپ روی فرش هم از این قاعده مستثنی نبوده و در همین دو سه سال اخیر چاپ عکس روی تابلو فرش به یکی از کارهای پرطرفدار و رایج تبدیل شده که به علت قیمت نسبتا مناسب آن، مشتریان بسیاری را جذب کرده است.

در حال حاضر چاپ تصویر روی فرش با دو دستگاه مختلف که مکانیسم کاری متفاوتی دارند، انجام می‌گیرد که در ادامه به توضیح نحوه‌ی کار هر یک می‌پردازیم:

چاپ عکس شخصی روی تابلو فرش با دستگاه سابلیمیشن

چاپ عکس روی فرش با دستگاه سابلیمیشن، سریعترین نوع تبدیل عکس به تابلو فرش می‌باشد. در این روش، عکس سفارشی ابتدا به وسیله‌ی دستگاه کلندر بر روی یک کاغذ مخصوص (کاغذ روغنی) چاپ شده و پس از آن توسط دستگاه‌های سابلیمیشن یا پرس حرارتی، از روی کاغذ مخصوص بر روی فرش یا تابلو فرش منتقل می‌شود و پس از چند لحظه، رنگ کاملا بر روی آن تثبیت می‌گردد که حتی با مواد شوینده هم به راحتی از بین نمی‌رود.

چاپ عکس روی تابلو فرش با دستگاه سابلیمیشن
چاپ سابلیمیشن روی تابلوفرش
توجه: به این نکته دقت داشته باشید که چاپ سابلیمیشن، یک چاپ سطحی بر روی فرش خام سفید رنگ یا کرم رنگ هست که فقط لایه‌ی رویی فرش را در برمی‌گیرد و باالطبع وقتی روی تابلو فرش دست می‌کشید، نخ‌های خام سفید رنگ یا کرم رنگ در زیر لایه‌ی رنگی کاملا مشهود خواهد بود که این امر اجتناب ناپذیر می‌باشد. این مورد در ادامه به صورت فیلم نمایش داده شده است.

تبدیل عکس به تابلو فرش با چاپ کلاریس

چاپ کلاریس یا چاپ لیزری مدرنترین نوع چاپ عکس روی تابلو فرش هست به طوریکه هر عکس با کیفیتی با هر اندازه‌ی دلخواهی قابل تولید خواهد بود حتی چاپ یک تصویر دلخواه بر روی فرش 12 متری!

چاپ کلاریس به علت شلوغی صف سفارش، بین 10 روز تا 2 هفته زمان می‌برد؛ شلوغی صف سفارش برای این است که به غیر از چاپ روی تابلو فرش، چاپ روی فرش هم با این نوع دستگاه صورت می‌گیرد.

تبدیل عکس به فرش با چاپ کلاریس
تبدیل عکس به فرش با چاپ کلاریس
نکته: دقت داشته باشید که در چاپ کلاریس فقط لایه‌ی سطحی تابلو فرش چهره رنگ نمی‌گیرد بلکه به گونه‌ای رنگ بر روی فرش تثبیت می‌شود که پشت فرش هم رنگی شده و کاملا شبیه به فرش و تابلوفرش بافتی به نظر می‌رسد؛ اما در حالت قبلی یعنی چاپ سابلیمیشن باید یک چاپ قرینه هم در پشت تابلو فرش صورت بگیرد تا مانند فرش‌های بافتی به نظر برسد.

بافت عکس یا چاپ عکس روی تابلو فرش؟

این سوالی هست که همه‌ی مشتریان و علاقمندان از ما می‌پرسند؛ در واقع پاسخ به این سوال برای هر مشتری می‌تواند متفاوت باشد.

ابتدا جدول زیر را ملاحظه کنید که اطلاعات هر 4 روش تبدیل عکس به فرش به طور خلاصه در آن آورده شده است:

 دستبافبافت ماشینیچاپ سابلیمیشنچاپ کلاریس
تعداد رنگنامحدود10 رنگنامحدودنامحدود
جنس نخابریشماکریلیکفیلامنتپلی اوژن
زمان تکمیل6 ماه2 هفته3 روز2 هفته

اگر زمان کافی برای تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش ندارید، قطعا پیشنهاد ما چاپ سابلیمیشن روی فرش خواهد بود؛

اگر زمان کافی دارید و عکس مورد نظر شما از کیفیت بالایی برخوردار است، بافت ماشینی یا چاپ کلاریس را پیشنهاد می‌کنیم؛

و در آخر اگر دغدغه‌ی مالی ندارید و یک کار فوق العاده ارزشمند و تک می‌خواهید، تبدیل عکس به تابلو فرش دستباف را انتخاب کنید.

حال برای اینکه شما بتوانید هر نوع تابلوفرشی را از نزدیک حس کنید و جزئیات آن را مشاهده کنید، فیلم‌های تهیه شده توسط سایت piccarpet.com را در ادامه دنبال کنید:

نمونه فیلم بافت ماشینی عکس:

در زیر نمونه فیلم گرفته شده از بافت عکس به صورت ماشینی قرار داده شده است:

همانطور که در این فیلم قابل رویت است، با دست کشیدن روی تابلو فرش ماشینی می‌توانید نخ‌های رنگی را به خوبی ببینید؛

نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که وقتی به تابلوفرش از نزدیک نگاه می‌کنید، آن را مانند نقاشی و همچنین به حالت نقطه نقطه می‌بینید که در واقع گره‌های فرش می‌باشد.

نمونه فیلم تبدیل عکس به تابلو فرش با چاپ سابلیمیشن:

در زیر نمونه فیلم گرفته شده از چاپ روی فرش به صورت سابلیمیشن قرار داده شده است:

همانطور که در این فیلم مشاهده کردید و قبلا نیز به آن اشاره شده بود، هنگامی که روی این نوع تابلوفرش دست می‌کشید، سفیدی لایه‌های زیرین فرش مشهود خواهد بود؛

دقت داشته باشید که در روش چاپ عکس روی تابلو فرش دقیقا عکس شما روی آن چاپ می‌شود و مانند بافت نیست که عکس شما به حالت نقطه نقطه دیده شود؛ فقط بسته به نور عکس ممکن است کار نهایی مقداری کم رنگ یا مات به نظر برسد.

نمونه فیلم چاپ روی تابلو فرش با روش کلاریس:

در ادامه یک نمونه فیلم کوتاه از چاپ عکس روی فرش به صورت لیزری یا همان کلاریس برای شما آماده شده است:

شاید ذهنیت شما از هر نوع چاپی، یک چاپ سطحی باشد که فقط لایه‌ی رویی آن جسم را می‌گیرد ولی در چاپ کلاریس اینگونه نیست و تا انتهای نخ بافته شده، رنگی می‌شود به گونه‌ای که حتی از پشت فرش هم کاملا پیدا خواهد بود.

سفارش بافت عکس و چاپ عکس روی تابلو فرش

جهت ثبت سفارش چاپ عکس و بافت عکس روی تابلو فرش، علاوه بر تماس با ما، می‌توانید به وسیله‌ی ایمیل و یا از طریق پیام رسان‌های واتساپ و تلگرام ما نیز که در ادامه قرار داده شده است، جهت مشاوره‌ی نهایی و ارسال عکس استفاده کنید:

اندازه‌های موجود در تبدیل عکس به تابلو فرش

به طور کلی 4 سایز استاندارد برای تابلو فرش متداول می‌باشد که هر 4 اندازه در جدول زیر ذکر شده است:

ابعاد استاندارد تابلو فرش50 * 7050 * 10070 * 100100 * 150

البته سایزهای بالا، اندازه‌های استاندارد می‌باشند و به طور معمول قاب سازها بر اساس 3 اندازه‌ی اول یعنی 50*70 – 50*100 و 70*100 قاب می‌سازند؛

اما تابلو فرش‌ها با اندازه‌های غیر متداول بسیار دیگری نیز وجود دارند به خصوص تابلو فرش‌های با چاپ کلاریس که از سایزهای بسیار کوچک مثل 20*30 تا سایزهای بزرگ و همچنین مربع مثل 50*50 که به سفارش مشتری بافته و یا چاپ می‌شوند.

انتخاب قاب برای تابلوفرش چهره

قاب‌های متنوع بسیاری برای تابلوفرش در بازار یافت می‌شود و می‌توان گفت که هر منطقه از ایران و همینطور خارج از ایران سلیقه‌های متفاوتی در انتخاب قاب دارند:

نمونه قاب پروفیلی برای تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش
نمونه قاب پروفیلی
نمونه قاب چوبی برای تبدیل عکس به فرش
نمونه قاب چوبی
نمونه قاب شاپرک برای تبدیل عکس به تابلوفرش
نمونه‌ای از قاب شاپرک
نمونه قاب شیرنشان برای تبدیل عکس سفارشی به تابلو فرش
نمونه‌ی قاب شیرنشان

ما در اینجا تلاش کرده‌ایم تا انواع قاب‌های ساده و گلدار را نیز جمع آوری کنیم تا هر شخصی با توجه رنگبندی دکوراسیون و همچنین کوچکی و بزرگی فضای منزل یا محل کار خود بتواند یک قاب متناسب را انتخاب کند.

حتما توجه داشته باشید که قاب‌ها ممکن است هر چند وقتی یکبار تغییراتی در رنگ و شکل و شمایل قاب داشته باشند که به این منظور از طریق کانال تلگرام زیر قاب‌های موجود و بروز برای سایزهای مختلف و همچنین در دیگر کانال ما تابلو فرش‌های عمومی را همراه با قاب، یکجا می‌توانید دنبال کنید:

 

آیا هر نوع تصویر با هر کیفیتی قابلیت تبدیل به تابلوفرش را دارد؟

از آنجاییکه بیشتر، عکس‌های شخصی تبدیل به تابلو فرش می‌شوند شاید از سایر کاربردها و موضوعات دیگر که می‌توان آن‌ها را روی فرش چاپ کرد غافل شوید؛ در واقع هر نوع عکس و تصویری را که بخواهید، می‌توانید به یک تابلو فرش زیبا تبدیل کنید به شرط آنکه کیفیت مناسبی را دارا باشد.

تبدیل تصویر به تابلو فرش
تبدیل تصویر سفارشی به تابلو فرش

در ادامه، موضوعات و بعضا کارهای خلاقانه‌ای را که می‌توانید به عنوان تبدیل عکس سفارشی به تابلو فرش استفاده کنید، برای شما لیست گردیده است:

 1. اولین و پرکاربردترین مورد قطعا تبدیل عکس‌های شخصی از خود یا خانواده و دوستان می‌باشد که بخش اعظمی از سفارش‌ها را دربرمی‌گیرد.
 2. تبدیل عکس اشخاص و چهره‌های معروف مثل هنرمندان بازیگر و خواننده، ورزشکاران محبوب و …
 3. تبدیل عکس شهیدان و همچنین درگذشتگان به عنوان یک یادبود
 4. تبدیل انواع تصاویر مناظر طبیعی زیبا، حیوانات، تندیس‌ها و یا حتی تصاویر مذهبی و آیات قرآنی
 5. تبدیل لوگوی موسسات و شرکت‌های دولتی و غیر دولتی
 6. تبدیل آثار نقاشی هنرمندان بزرگ و یا حتی نقاشی‌های خود به یک تابلو فرش نفیس
 7. تبدیل انواع تقدیر نامه‌ها به تابلوفرش
 8. تبدیل کارت دعوت عروسی به تابلو فرش کوچک و زیبا که تا سال‌ها ماندگار بماند.

همانطور که دیدید موارد متعددی وجود دارند که می‌توانید به تابلوفرش تبدیل کنید؛ همچنین کاربردهای خلاقانه‌ای نظیر تبدیل کردن کارت‌های عروسی به تابلو فرش که تا سال‌های سال ماندگار و یادآور بهترین و شیرین‌ترین لحضات زندگیتان خواهد بود.

شما چه موضوع خلاقانه و منحصربفردی برای تبدیل عکس به تابلو فرش در ذهن دارید؟ آن را در قسمت نظرات پایین صفحه با ما در میان بگذارید.

نویسنده: مدیر سایت تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1398 دسته بندی: تبدیل عکس به تابلو فرش
برچسب ها: # #
4 نظر برای “تبدیل عکس به تابلو فرش چهره” ارسال شده است .
 1. وحید گفت:

  توضیحات بسیار کامل بود ، ممنون

 2. مهدی گفت:

  توضیحاتتون عالی بود خیلی ممنونم

 3. عارفی گفت:

  خیلی جامع وکامل بود

 4. مهدی گفت:

  واقعا توضیحات کامل بود ، سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code