تابلو فرش چهره – سفارش بافت و چاپ تابلوفرش شخصی

فهرست مطالب

تابلو فرش چهره

در این مقاله به توصیف انواع تابلو فرش چهره و همچنین چگونگی چاپ و بافت سفارشی تابلوفرش شخصی و عمومی می‌پردازیم تا با آگاهی کامل بتوانید سفارش بافت هر تابلو فرشی را در سایت تخصصی piccarpet.com ثبت کنید.

تابلو فرش چهره
بافت تابلوفرش چهره

تابلو فرش چهره چیست و شامل چه مواردی می‌شود؟

همانطور که از نام آن پیداست، در واقع تصویر نیمرخ و تمام رخ صورت و یا همان تصویر پرتره که در نقاشی بسیار متداول است را می‌توان تابلوفرش چهره نامید؛ اما در نظر داشته باشید که در تبدیل عکس به فرش صرفا فقط تصویر رخ صورت نیست و شامل نیم تنه‌ی بالا و یا حتی تصویر کامل شخص هم می‌شود.

فرش تابلو چهره را می‌توانیم به 2 دسته‌ی کلی تقسیم کنیم:

  1. تابلو فرش شخصی
  2. تابلوفرش افراد مشهور

 

1) تابلوفرش شخصی:

این تابلوفرش شامل عکس‌های شخصی و خانوادگی از دوستان و آشنایان می‌باشد که معمولا با گوشی‌های همراه و یا دوربین‌های دیجیتال شخصی گرفته شده و حالا قصد دارید که به عنوان یادبود و یا هدیه، آن را به فرش تبدیل کنید.

قبل از هر چیز نمونه فیلم کوتاه زیر از یک تصویر سفارشی که با سایز 70 در 100 سانتیمتر بافته شده را مشاهده کنید تا یک ذهنیت اولیه از بافت تابلو فرش چهره داشته باشید:

 

 

از نظر ما بهترین نوع عکس برای بافت، همین عکس رخ صورت و یا پرتره می‌باشد به شرط آنکه با دقت و سلیقه‌ی بالا گرفته شده باشد تا نتیجه‌ی نهایی مانند یک اثر هنری نفیس بر تار و پود فرش ایرانی نقش ببندد.

ما به طور کلی برای بافت عکس روی فرش به 2 صورت دستباف و بافت ماشینی، سفارش شما را انجام خواهیم داد:

 

نحوه‌ی سفارش بافت تابلو فرش چهره به صورت ماشینی:

به منظور سفارش بافت تابلو فرش باید به ترتیب مراحل زیر عمل کنید:

1. اولین مرحله ارسال عکس پرتره برای کارشناسان ما می‌باشد تا تصویر ارسالی شما را از نظر کیفیت مورد بررسی قرار داده و برای بافت تایید کنند.

برای ارسال عکس می‌توانید از ایمیل سایت و یا از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند واتساپ و تلگرام که در زیر قرار داده شده استفاده کنید:

حتما دقت داشته باشید که تصویر مورد نظر را به صورت فایل ارسال کنید تا هنگام ارسال، کیفیت عکس شما کاهش نیابد.

2. در گام دوم نوبت به طراح ما می‌رسد که عکس را به یک نقشه‌ی تابلو فرش که قابل خواندن برای دستگاه باشد، تبدیل کند. پس از تبدیل، نقشه‌ی عکس برای شما فرستاده می‌شود که اگر مشکلی با نقشه نداشته باشید سفارش بافت تابلو فرش چهره برای شما ثبت نهایی خواهد شد.

3. در نهایت نقشه‌ی تایید شده وارد صف بافت می‌شود که با توجه به تعداد سفارش مشتریان، بافت سفارشی تابلوفرش حدودا 2 هفته زمان خواهد برد تا آماده‌ی ارسال گردد.

بافت ماشینی تابلو فرش چهره
سفارش بافت ماشینی تابلوفرش
توجه: در بافت ماشینی وقتی که یک نقشه از فرش را به دستگاه می‌دهیم، به صورت اتوماتیک یک جفت فرش می‌بافد که اصطلاحا خاب زیر و خاب رو گفته می‌شود؛ در واقع این یک جفت فرش قرینه‌ی یکدیگر هستند و هر دو تابلو فرش برای شما ارسال خواهد شد.

نحوه‌ی سفارش بافت تابلو فرش دستباف:

اولین نکته‌ای که در تبدیل عکس به تابلو فرش دستباف باید در نظر داشته باشید، زمان آماده شدن آن می‌باشد. شما باید زمان کافی بین 4 ماه تا 8 ماه را با توجه به سایز تابلوفرش در نظر بگیرید.

ابتدا عکس چهره‌ی ارسالی شما زمانی در حدود 2 ماه نیاز خواهد داشت تا تبدیل به کدهای رنگی یا همان نقشه‌ی دستباف گردد و سپس نخ ابریشم یا کرک و یا پشم آن نیز به وسیله‌ی رنگرزی طبق کدهای رنگی آماده گردد.

در نهایت بافنده، بسته به ابعاد مورد نظر بین 2 ماه تا 6 ماه زمان نیاز خواهد داشت که تابلو فرش چهره را بافته و آماده کند.

2) تابلو فرش چهره افراد معروف:

نوع دیگری از تابلوفرش چهره در واقع چهره‌ی افراد مشهور و شاخص در سراسر دنیا می‌باشد که معمولا با تیراژ بالا تولید می‌گردد؛ به طور مثال:

  • چهره‌ی سیاستمداران نظیر رهبران، روسای جمهور و …
  • چهره‌ی هنرمندان نقاش، خواننده و بازیگر
  • چهره‌ی ورزشکاران محبوب
بافت سفارشی تابلو فرش چهره
توجه: این نکته را در نظر داشته باشید که در بافت تابلو فرش چهره به صورت ماشینی یا دستباف، نباید این انتظار را داشته باشید که دقیقا تصویر شما بر روی تابلوفرش اجرا شود؛ تابلو فرش نهایی (به خصوص در بافت ماشینی چهره) بیشتر شبیه به یک نقاشی است که بر تار و پود فرش نقش بسته و البته زیبایی هنری شگفت آوری خواهد داشت.

 

چاپ تابلو فرش چهره چیست و چگونه صورت می‌گیرد؟

برای تبدیل عکس چهره به فرش علاوه بر بافت، چاپ عکس روی تابلو فرش هم انجام می‌گیرد؛

البته بی شک بهترین راه برای تبدیل چهره به تابلوفرش همان بافت تصویر خواهد بود که نتیجه‌ی نهایی بسیار ماندگار و هنری می‌شود ولی اگر به دنبال روشی سریعتر از بافت هستید، روش چاپ را می‌توانید انتخاب کنید که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

چاپ بر روی فرش هم به 2 روش کلاریس و سابلیمیشن صورت می‌گیرد:

 

1) چاپ کلاریس تابلو فرش چهره:

چاپ کلاریس، چاپ مستقیم روی تابلو فرش ماشینی می‌باشد. در این روش ابتدا رول فرش به صورت خام و به رنگ سفید یا کرم بافته می‌شود و سپس به وسیله‌ی دستگاه مدرن کلاریس به صورت جوهرافشان، چاپ عکس چهره بر روی فرش خام انجام می‌گیرد.

این نوع از چاپ کاملا عمقی می‌باشد به گونه‌ای که وقتی روی تابلو فرش چهره دست می‌کشید، رنگ‌های نفوذ کرده را در بین الیاف فرش مشاهده می‌کنید.

همچنین در این نوع از چاپ مانند بافت، عکس چهره در پشت فرش هم به صورت قرینه کاملا مشخص خواهد بود.

چاپ کلاریس تابلوفرش چهره
چاپ کلاریس تابلوفرش چهره

2) چاپ سابلیمیشن تابلوفرش چهره:

چاپ سابلیمیشن، چاپ غیر مستقیم روی فرش می‌باشد. در این روش ابتدا طرح چهره بر روی یک کاغذ مخصوص پرینت گرفته شده و سپس به وسیله‌ی دستگاه سابلیمیشن به صورت پرسی و حرارتی، تصویر از روی کاغذ بر روی فرش خام نقش می‌بندد.

این چاپ، یک چاپ سطحی بوده به گونه‌ای که وقتی روی فرش دست می‌کشید، الیاف بدون رنگ و خام را در فرش مشاهده خواهید کرد.

در این روش پشت فرش کاملا سفید رنگ می‌باشد ولی برای اینکه شبیه به دیگر روش‌ها، قرینه‌ی عکس در پشت تابلو فرش هم دیده شود، یک چاپ کمرنگ هم در پشت فرش صورت می‌گیرد.

چاپ سابلیمیشن تابلو فرش چهره
چاپ سابلیمیشن تابلو فرش چهره

نظرات شما

2 پاسخ

  1. آيا جنس فرش فقط ابريشم است؟
    قيمّت تابلو فرش دستبافت ١٠٠ * ٧٠ چقدر تمام ميشود؟

    1. در تابلو فرش چهره دستباف ما بین 15 تا 20 درصد از نخ ابریشم استفاده میشه، ولی چله رو میتونیم کلا ابریشم استفاده کنیم؛ باز هم جهت اطلاعات کاملتر با شماره 09132640856 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code