بهترین سوغاتی برای خارج از کشور – هدیه مناسب برای خارج از ایران

فهرست مطالب

بهترین سوغاتی برای خارج از کشور

در بین ما هستند کسانی که همکاران و دوستانی در خارج از کشور دارن و یا حتی برخی از افراد خانوادشون در خارج از ایران زندگی می‌کنن و قصد دارن که از ایران براشون هدیه بگیرن؛ حالا این سوال ذهنشون رو مشغول کرده که بهترین سوغاتی برای خارج از کشور چی می‌تونه باشه؟

به طور قطع شما باید به دنبال یه هدیه‌ی خاص باشید که در خارج از ایران وجود نداشته باشه و طرف مقابل رو به معنای واقعی سورپرایز و شگفت زده کنه.

اگر قراره یه سوغاتی ببرین که در همون کشور هم پیدا بشه حتی بهترش، علی رغم زحمتی که کشیدین ولی جذابیتی برای دوست خارجی شما یا خانوادتون نخواهد داشت؛ در ادامه با عکس و فیلم‌های ما همراه باشید تا با بهترین هدیه برای خارجی‌ها آشنا بشین:

بهترین سوغاتی برای خارج از کشور

بهترین سوغاتی برای خارج از کشور باید نمایانگر فرهنگ و تمدن ایران باشه

همه‌ی ما خوب می‌دونیم که ریشه‌ی هر هنری در جهان متعلق به یک کشور خاص هست؛ درواقع هر سرزمینی رو علاوه بر آثار تاریخی، می‌شه به وسیله‌ی یک هنر یا صنعتی که خاص همون سرزمینه شناسایی کرد.

مثلا هنر نقاشی، هنر موسیقی و یا هنرهای دیگه که هر کدوم ریشه‌ی اون در آب و خاک یک سرزمین خاصی رشد کرده و با تلاش مردم همون سرزمین، شاخ و برگ‌هاش گسترده شده و به جهان معرفی شده.

ایران هم از این موضوع جدا نمونده و تنوع هنرها و صنعت‌های اصیل ایرانی اونقدر زیاد هستند که هر کدوم برای خودشون تاریخچه‌ی دیرینه‌ای دارن و ریشه‌های محکم و استوار در دل خاک این سرزمین گسترانیده‌اند؛ به عنوان سرآمد همه‌ی هنرهای ایرانی و قدیمی‌ترین اون‌ها می‌تونیم به هنر بافت فرش و تابلوفرش اشاره کنیم. ابتدا فیلم چند ثانیه‌ای زیر رو با هم ببینیم تا حس و حالش رو درک کنیم و بعد بریم سراغ بقیه‌ی مطلبمون:

همونطور که تا حالا متوجه شدین، بهترین سوغاتی برای خارج از کشور چیزی به جز تابلو فرش چهره نیست؛ به احتمال زیاد در تلویزیون هم دیده باشین که در جلساتی که بین سران برجسته و برنجسته 😀 ایرانی و خارجی برگزار می‌شه، معمولا مقامات ایرانی یه فرش کوچک رو به سران خارجی هدیه میدن؛ در واقع تابلوفرش به عنوان نمادی از ایران و همینطور بیانگر فرهنگ دیرینه‌ی ما ایرانی‌هاست.

تبدیل عکس به فرش چهره به عنوان هدیه برای خارج از ایران

چرا تابلو فرش چهره نسبت به خود عکس و شاسی، بهترین سوغاتی برای خارج از کشور محسوب میشه؟

شاید به خودتون بگین که به جای تابلوفرش، میشه همون عکس مورد نظر رو تبدیل به یه شاسی چوبی کرد؛ ولی در ادامه دلایل برتری تبدیل عکس به فرش رو به عنوان بهترین سوغات برای خارج از کشور براتون توضیح میدیم:

تابلوفرش نمادی از فرهنگ و تمدن ایران کهن

احتمالا اگر از خارجی‌ها بپرسید که ایران رو به چی می‌شناسن، اکثرشون خواهند گفت فرش!

تعجبی نداره چون قدیمی ترین فرشی که کشف شده و در حال حاضر در موزه‌ی آرمیتاژ سن پترزبورگ روسیه نگهداری می‌شه، به نام ایران ثبت شده و همچنین فرش‌های دستباف آنتیکی که کلکسیونرها دارن، اکثرا ایرانی هستن.

در حال حاضر هم بهترین و باکیفیت‌ترین فرش‌های ماشینی متعلق به کشور ایرانه. پس متوجه شدید که فرش و تابلوفرش نماد ایرانه و فرهنگ کهن ایران رو نشون میده و به خاطر همین یه هدیه مناسب برای خارج از ایران محسوب می‌شه.

تابلو فرش نمادی از فرهنگ ایرانی به عنوان بهترین سوغات برای خارجی ها

فرش چهره، ماندگارترین و بهترین سوغاتی برای خارج از کشور

عمر یک تابلوفرش چهره قطعا بیشتر از خود عکس و شاسی هست. همانطور که می‌دونید عکس و شاسی بعد از مدتی کدر می‌شن و اون زیبایی اولیه‌ی خودشون رو از دست میدن و قابل شستشو نیستن؛

ولی ماندگاری و زیبایی تابلو فرش‌ها مادام العمر هستن و در صورت کثیف شدن، به راحتی با کمی آب و دستمال مثل روز اول خود میشن.

در ضمن از اونجایی که تابلوفرش مثل فرش قرار نیست که روی زمین پهن بشه، پس پاخور هم نداره و یجورایی تا سال‌های سال به یادگاری می‌مونه.

در واقع به خاطر همین ماندگاری، تبدیل عکس به فرش چهره رو می‌تونیم بهترین سوغاتی برای خارج از کشور قلمداد کنیم.

بهترین هدیه برای خارج از ایران

حس و حال کودکی و زندگی در تار و پود فرش

وقتی که روی فرش دست می‌کشید احساس می‌کنید که عکس روی تابلوفرش زنده هست و با شما حرف می‌زنه! به خاطر رنگ‌های طبیعی و حس و حال کودکی که در تار و پود تابلو فرش وجود داره نوعی آرامش خیال به آدم می‌بخشه؛

به خصوص برای ما ایرانی‌ها که از کودکی پای دار قالی بودیم و از نزدیک تار و پود قالی رو دیدیم و لمس کردیم و هر گاه که به تابلو فرشی چه دستبافت و چه ماشینی نگاه می‌کنیم ناخودآگاه اون روزها برامون مرور می‌شن.

در واقع جریان داشتن زندگی در تار و پود بی جان تابلوفرش و همچنین به خاطر ظرافت و لطافت فرش چهره، می‌تونیم از اون به عنوان بهترین هدیه برای خارج از کشور نام ببریم.

تابلو فرش چهره بهترین سوغاتی برای خارج از کشور

تابلو فرش یک هدیه شیک و خاص برای خارجی‌ها با سایزهای متنوع و موضوعات گوناگون

تابلو فرش یک یادگاری و یا یک هدیه‌ی شیک و لاکچریه و اگر برای دوستان خارجی خود به دنبال کادوی خاص و زیبا هستید، تابلو فرش چهره بهترین سوغاتی برای خارج از کشور محسوب می‌شه.

همچنین شما می‌تونید تابلو فرش چهره رو در سایزهای مختلف کوچک و بزرگ سفارش بدین که همین امر باعث میشه تا بر اساس رنج مبلغی که در نظر گرفتین، برای کادوفرش هزینه کنید.

اما جدا از تابلوفرش سفارشی و چهره، تابلوفرش‌های عمومی نظیر طرح‌های گل و منظره و همچنین طرح‌های فرانسوی هم هست که با توجه به سلیقه و روحیات شخص مقابل می‌تونید یک کادوفرش با موضوع مناسب رو به عنوان سوغاتی تهیه کنید؛ نمونه‌هایی از این تابلوفرش‌ها رو در ادامه می‌تونید ببینید:

تابلو فرش فرانسوی بهترین هدیه برای خارجی ها
نمونه تابلو فرش فرانسوی
تابلو فرش گل بهترین سوغاتی برای خارج از کشور
نمونه تابلوفرش گل
تابلو فرش منظره به عنوان یک هدیه برای خارج از ایران
نمونه تابلو فرش منظره

نحوه‌ی سفارش تبدیل عکس به فرش برای هدیه خارج از ایران

در صورتی که شما هم به این نتیجه رسیدید که تابلوفرش چهره می‌تونه بهترین سوغاتی برای خارج از کشور باشه و حالا قصد دارین که سفارش تبدیل عکس به تابلو فرش رو به شکل آنلاین انجام بدین، بهتره که با انواع روش‌های تبدیل عکس به فرش آشنا بشین و آگاهانه یه کار قشنگ رو بتونید تحویل بگیرید:

1.تبدیل عکس به تابلو فرش دستباف

تابلو فرش دستباف همونطور که خودتون هم به خوبی می‌دونید یه کار پرهزینه و بسیار زمانبر هست؛

نحوه‌ی تبدیل عکس چهره و یا تصویر سفارشی به فرش دستباف به این صورته که ابتدا باید عکس مورد نظرتون رو برای گروه ما بفرستید تا اون رو تبدیل به نقشه و یا کد رنگی کنیم.

پس از آماده شدن نقشه باید رنگ‌هایی که در نقشه وجود داره توسط رنگرزی آماده بشه و بعد از اون نوبت به بافنده می‌رسه تا بافت عکس چهره رو براساس نقشه انجام بده.

این پروسه‌ی بافت تابلو فرش چهره به صورت دستباف، با توجه به اندازه و همچنین سختی بافت، حداقل 4 ماه برای سایزهای کوچکتر و همچنین زمانی حدود یکسال برای سایزهای بزرگتر نیاز خواهد داشت.

یک نمونه تابلو فرش چهره دستباف رو در ادامه می‌تونید ملاحظه کنید:

تبدیل عکس به تابلو فرش دستباف برای سوغات خارج از کشور

2.تبدیل عکس چهره به تابلو فرش ماشینی

بافت ماشینی عکس چهره پرفروشترین نوع تابلوفرش و همچنین از نظر زمان و هزینه، بهترین سوغاتی برای خارج از کشور به حساب میاد.

برای بافت عکس به صورت ماشینی، با ارسال عکس برای گروه piccarpet، اون رو با توجه به رنگبندی مورد استفاده‌ی شرکت (که 10 رنگ می‌باشد) تبدیل به نقشه می‌کنیم و سپس نقشه رو جهت تایید برای شما می‌فرستیم.

پس از تایید نهایی شما، فایل نقشه از طریق کامپیوتر تعبیه شده در ماشین بافندگی، وارد دستگاه شده و بافت فرش چهره شروع میشه.

پروسه‌ی تبدیل تصویر به نقشه، بافت و تکمیل تابلو فرش بین 5 روز تا 10 روز طول می‌کشه که به مراتب کمتر از حالت دستباف هست.

نمونه‌ای از بافت عکس سفارشی به صورت ماشینی رو در ادامه می‌تونید مشاهده بفرمایید:

تبدیل عکس چهره به تابلو فرش ماشینی به عنوان بهترین هدیه برای خارج از ایران

3.چاپ عکس روی فرش

کلا دو نوع چاپ روی فرش هست:

  • چاپ سطحی روی تابلوفرش
  • چاپ عمقی روی تابلو فرش

اگر وقت کافی برای تهیه‌ی هدیه و سوغاتی برای خارج از ایران رو ندارید، به شما چاپ سطحی عکس بر روی فرش رو پیشنهاد می‌کنیم که نسبت به بقیه‌ی روش‌ها سریعتر آماده میشه.

چاپ عکس نیازی به تبدیل کردن عکس به نقشه نداره و مستقیما بر روی یک فرش سفید و خام با استفاده از دستگاه مخصوص صورت می‌گیره.

سفارش چاپ سطحی روی فرش تقریبا 2 روزه آماده میشه ولی چاپ عمقی بر روی فرش بین 1 هفته تا 2 هفته زمانبر هستش.

در ادامه یک نمونه از تابلو فرش چاپی سفارشی رو براتون قرار دادیم:

چاپ عکس روی فرش به عنوان بهترین سوغاتی برای خارج از کشور

اگر سوالی در ذهن دارید و نیاز به اطلاعات بیش‌تری دارید و یا همچنین اگر قصد ثبت سفارش آنلاین تبدیل عکس به تابلو فرش رو دارید، می‌تونید علاوه بر صفحه‌ی تماس با piccarpet از طریق شماره تماس و شبکه‌های اجتماعی زیر نیز برای ارسال عکس و دریافت اطلاعات استفاده کنید:

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *